İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Aksaray Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
 

Deprem Mobil Uygulaması

AFAD - DEPREM

MOBİL UYGULAMASI

Doğru deprem bilgisine anında ulaşın...

 

AFAD Deprem ile Türkiye ve yakın çevresinde meydana gelen depremler hakkında hızlı ve güvenilir bilgiye ulaşılabilir, Meydana gelen depremleri harita üzerinde görebilirsiniz. Bulunduğunuz bölgede geçmişte veya anında meydana gelen depremler hakkında ayrıntılı bilgi edinebilir, depreme en yakın yerleşim birimlerini öğrenebilirsiniz.

Yaşadığınız bölgede meydana gelen 4 ve daha üzeri büyüklükteki depremler için anketi doldurup, depremin şiddet dağılımını belirlemek amacıyla bilimsel çalışmalara katkıda bulunabilirsiniz.

Afet yönetimi terminolojisini herkes için anlaşılabilir kılacak, akademisyen ve karar vericilerin dil birliğini sağlayacak Açıklamalı Afet Yönetimi Terimleri Sözlüğü'ne uygulama içinden erişebilirsiniz.

AFAD Deprem uygulaması görme engellilere yönelik özellikleri de barındırmaktadır. AFAD Deprem uygulaması telefonunuzdaki okuma fonksiyonu özeliklerini kullanacak şekilde özelleştirilmiştir.

AFAD Deprem uygulaması AFAD Deprem Dairesi Başkanlığınca işletilen deprem gözlem gözlem istasyonlarından elde edilen verileri kullanıcılara sunmaktadır.

AFAD Deprem Mobil Uygulaması IOS ve Android işletim sistemi cihazları için, aşağıdaki adreslerden yükleyebilirsiniz.

Google Play (Android)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobilion.afad

Apple AppStore (IOS)

https://itunes.apple.com/tr/app/afad-deprem/id630022252

Tanıtım videosu;

Tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız.

Ekran görüntüleri;