İçeriğe Atla Menüye Atla
RSS

Haberler

Özel FMC Diyaliz Merkezinde "Temel Afet Bilinci ve Tahliye Eğitimi" verildi. 22 Haziran 2017
5 Haziran 2017 günü Özel FMC Diyaliz Merkezinde çalışan 23 personele "Temel Afet Bilinci ve Tahliye Eğitimi" verilmiştir. Temel Afet Bilinci eğitimini Şube Müdür V. Melek Ogün Yiğit, Tahliye Eğitim ve tatbikatı da Ar.Kurt. Tekn. Erdal Mutlu tarafından gerçekleştirilmiştir. Merkezde çalışan 23 personele eğitim sonrası Kurs Katılım Belgesi düzenlenmiştir.
[Devamı]
AFAD'DAN SURİYELİ AİLELERE RAMAZAN YARDIMI.. 19 Haziran 2017
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından gönderilen Ramazan kolileri Paylaşma ve kardeşlik ayı olan Mübarek Ramazan ayı dolayısı ile ilimizde misafir ettiğimiz savaş mağduru Suriye vatandaşlarına dağıtılmaya devam ediyor, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından gönderilmiş olan Ramazan gıda kolilerinin, Müdürlüğümüz personelleri tarafından İl merkezi ve merkeze bağlı kasaba ve köylerde ihtiyaç sahibi suriyeli sığınmacılara dağıtımı yapılmaya devam ediyor...
[Devamı]
"O Kahraman Benim" Kampanyası Tanıtımı için Stand Açıldı.. 16 Haziran 2017
foto
AFAD Başkanlığımız, kurulduğu günden bu yana, afet ve acil durumlara ülkemizin hazırlıklı olması için çalışıyor, can kaybını ve hasarları önceden alınacak tedbirlerle azaltmayı hedefliyor. Başkanlığımızca, bir anlamda ülkemizin afetlere bakış açısında bir dönüşüm gerçekleştirildi, afet bölgelerine ihtiyaç duyulan hizmetleri götürmek için teknolojinin imkanlarından en üst seviyede yararlanarak yeni sistemler geliştirildi.
[Devamı]
Gönüllülere Psikolojik Eğitim Verildi... 14 Haziran 2017
foto
30 Mayıs 2017 Afet Psikolojisi ve Stres Eğitimi kapsamında Sivil Savunma AFAD Gönüllülerine ve AADYM personellerine yönelik Valilik Ek 3 Hizmet binası toplantı salonunda 09:00 ile 12:00 arasında Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Personellerinden Psikolog Sevgi ŞEN İNANÇ tarafından eğitim verilmiştir.
[Devamı]
Karot Makinası Eğitimi Tamamlandı... 14 Haziran 2017
foto
İl Müdürlüğümüz tarafından organize edilen Karot Makinesi eğitimi İl Müdürlüğümüz personellerinin yanısıra Aksaray İl Özel idaresi Teknik Personelleri ve Aksaray Belediyesi Teknik personellerinin katılımıyla başarıyla gerçekleştirilmiştir. Eğitimde Numune Alma ve Karot makinesi genel kullanımına yönelik teorik ve uygulamalı eğitim verilmiştir.
[Devamı]
Aksaray AFAD Sel'de Tam Not Aldı... 14 Haziran 2017
foto
4 Haziran 2017 ve 9 Haziran 2017 Tarihlerinde Aksaray İli Merkez ve Merkeze bağlı bazı kasaba ve köylerde aşırı yağışın neden olduğu sel ve su baskını sonucu vatandaşlarımızın evlerini ve ahırlarını su basmış, tarımsal faaliyetler zarar görmüştür. Özellikle Taşpınar Belediyesi, Gücünkaya ve Akhisar köylerinde sel ve su baskını sonucu hasarlar meydana gelmiştir. Merkezde ise Küçük Bölcek, Tacin, Paşacık ve Fatih Mahallelerinde bodrum katlarda su baskınları yaşanmış, AFAD ekiplerimiz ve AFAD gönüllülerimiz tüm sel ve su baskınlarına zamanında müdahale ederek vatandaşımızın daima yanında olduğunu göstermiştir.
[Devamı]
ARAMA KURTARMA DAĞCILIK MALZEMESİ ALIM İHALESİ 13 Haziran 2017
foto
İlan Bilgileri İlan Süresi : 7 Yasal Kapsam : 13 b/1 Kalan Süre : İlanınızın yayımlanması için kalan süre 7 gündür. ARAMA KURTARMA DAĞCILIK MALZEMESİ AKSARAY İL AFET VE ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜ Arama Kurtarma Dağcılık Malzemesi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
[Devamı]
Yukarı Cerit Afet Evleri Ada İçi Yol Yapım İhalesi 13 Haziran 2017
foto
İlan Bilgileri İlan Süresi : 14 Yasal Kapsam : 13 b/2 Kalan Süre : İlanınızın yayımlanması için kalan süre 14 gündür. AKSARAY İLİ YUKARI CERİT KÖYÜ AFET EVLERİ ADA İÇİ YOL AKSARAY İL AFET VE ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜ Aksaray İli Yukarı Cerit Köyü Afet Evleri Ada İçi Yol yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
[Devamı]
MÜDÜRLÜK PERSONELLERİMİZ KİLİS ELBEYLİ KOYNETKENT YÖNETİMİNE GÖREVLENDİRİLDİ.. 01 Haziran 2017
foto
İl Müdürlüğü Personellerimizden İl Müdürü Cezmi TÜRKMEN, Enformasyon Memuru Murat ÇETİN, Teknisyen Seyit KOÇAK, Satınalma Memuru Ramazan KÖROĞLU ve Şoför Şeref YILDIRIM Kilis Elbeyli Konteyner Kent Yönetimine 31.05.2017 tarihinden itibaren görevlendirilmişlerdir.
[Devamı]
Gönüllülerimizin 2. Etap Eğitimlerinin Tamamladık 29 Mayıs 2017
foto
2001 yılından itibaren gönüllülük sistemi içerisinde yer alan 26 kişilik gönüllü arama kurtarma ekibimizin 2017 yılındaki 2. etap eğitimleri 22-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleştirildi. 5 gün boyunca süren eğitimde kentsel arama kurtarma ile ilgili teorik ve uygulamalı eğitimin ardından tatbikat icra edildi.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   89101112