İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Aksaray Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
 
RSS

Haberler

Güzelyurt İlçemizde Turizm amaçlı Afete maruz bölgelerin kaldırılması çalışmaları devam ediyor... 21 Eylül 2018
foto
Güzelyurt ilçemizde 60 civarındaki parsel üzerinde bulunan eski Rum evleri ve mağaraların bir yatırımcı tarafından butik otel olarak değerlendirilmesi amacıyla afete maruz bölge kapsamından çıkartılması çalışmaları kapsamında AFAD başkanlık personelleri, komisyon üyeleri ve müdürlüğümüz teknik personellerimizle birlikte Güzelyurt ilçesinde yerinde incelemede bulundular.
[Devamı]
AFAD ulusal düzeyde eğitim veriyor.                20 Eylül 2018
foto
AFAD İl müdürlüğü 2015-2017 yılları arasında Avrupa Birliği projesi kapsamında yürüttüğü ve ilimizde kurmuş olduğu güvenli hayvan kurtarma eğitim merkezinde ulusal boyutta ikinci grup eğitimlere başladı. Üniversite kampüsü içerisinde hazırlanan eğitim alanında İstanbul itfaiyesi, Düzce itfaiyesi, Batman itfaiyesi ve sinop itfaiyesinden ilimize gelen itfaiye erlerine uygulamalı hayvan kurtarma eğitimleri devam ediyor. 20 eylül perşembe günü tamamlanacak ve 25 saatlik eğitim sonunda eğitimlerde başarılı olan katılımcılara sertifikaları verilecek. Avrupa’da İngiltere, İsviçre ve Slovenya’da bulunan güvenli hayvan kurtarma eğitim merkezinin ilimizde de faaliyete geçmesi ilimiz için önemli bir kazançtır. Eğitimlere yogun talep olup devam edilecektir....
[Devamı]
KBRN risk Analizi danışma kurulu toplantısı yapıldı. 20 Eylül 2018
foto
İlimizin KBRN risk analizinin çıkartılarak bu alandaki maddelerin kullanma, depolama, nakliye gibi temel risklerin belirlenerek eksikliklerin belirlenmesi, alınması gerekli önlemlerin ortaya konulması amacıyla Aksaray üniversitesi öğretim üyeleri ile AFAD Müdürü Cezmi TÜRKMEN, arama kurtarma teknisyenleri Sedat BİLGİÇ, Sayit BAYGIN ile sağlık personeli Gamze AYTAÇ ‘ ın katılımı ile KBRN danışma kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda KBRN maddelerini kullanan, depolayan ve taşıyan firma ve resmî kurumlarım bilgi formuna işlenmesi, bu riskli maddelerin belirlenmesi, sınıflandırılmasının yapılarak yeniden toplanılmasına karar verildi.
[Devamı]
FOSEPTİĞE DÜŞEN İNEK KURTARILDI... 14 Eylül 2018
foto
Yeni Sanayi Mahallesi'nde, Ramazan Bayrak'a ait inek, evinin arkasında bulunan 3 metre derinliğindeki fosseptik çukuruna düştü.Hayvanı bulunduğu yerden çıkarmayı başaramayan Bayrak, durumu itfaiye ve AFAD' bildirdi. Olay yerine gelen ekipler, çukurun etrafını iş makinesiyle genişleterek 1 saatlik çalışmanın ardından ineği bulunduğu yerden çıkardı.İnek suyla temizlendikten sonra sahibine teslim edildi.Hayvan sahibi Bayrak, itfaiye ve AFAD ekiplerine teşekkür etti.
[Devamı]
TAMP Aksaray Toplantısı yapıldı... 14 Eylül 2018
foto
Aksaray afet müdahale hizmet grubu planları değerlendirme toplantısı yapıldı. 12.09.2018 saat 10.00-12.30 saatleri arasında afet ve acil durum Müdürü Cezmi türkmen’ in başkanlığında 18 hizmet grubu yönetici plan Sorumlusu kurum personellerinin katıldığı toplantıda tamp- Aksaray afet müdahale planı eki olarak hazırlanan ve uygulamada bulunan hizmet grupları planları teker teker ele alınarak yeniden değerlendirmeye tabi tutulmuş olup başkanlığımıza sunulmak üzere güncelleme ve değişiklikler belirlemek rapor haline getirilmiştir. Toplantı çok verimli geçmiş olup katkı sağlayan hizmet grubu yönetici ve personellerine teşekkür ederiz.
[Devamı]
Dalgıç Pompayı Çıkarmak için Kuyuya İnen vatandaşı ekiplerimiz kurtardı... 14 Eylül 2018
foto
Aksaray merkez armutlu köyünde dalgıç pompayı çıkarmak için 30 metrelik ve 50 cm genişliğinde kuyuya inen ve halatın kopması ile kuyuda kalan 76 yaşındaki vatandaşımız 8 kişilik AFAD Dag arama kurtarma ekibimizce kuyudan çıkartılarak hastaneye sevki sağlanmıştır.
[Devamı]
Aksaray Ankara Karayolunda otobüs devrildi... 14 Eylül 2018
foto
Ülkemizden sınırdışı edilmek üzere hatay ili geri gönderme merkezine götürülen 22 Suriyeli ve Suriyelilerle eşlik eden görevli 17 polis ile 2 şoförün bulunduğu otobüs Aksaray Ankara karayolu 38. Km. Sinde meydana gelen otobüs kazasında toplam 41 kişi yaralanmıştır. Otobüste sıkışan bir polis ekibimiz ve itfaiye ekibinin ortak çalışması ile kurtarılmıştır.
[Devamı]
Karkın Köyü Çıkşındaki Kazaya Ekiplerimiz Müdahale Etti... 14 Eylül 2018
foto
İlimiz Helvadere kasabası Kargın köyü arasında kargın köyü çıkışında 2 aracın çarpışması sonucunda toplam 3 vatandaşımız yaralanmış olup araç içinde sıkışan bir vatandaşımız AFAD ve Aksaray itfaiye ekiplerince ortak çalışma ile araçtan çıkartılarak hastaneye şevkleri sağlanmıştır.,
[Devamı]
Paragliding World Cup Yamaç Paraşütü Dünya Kupası Mesafe Yarışması 10 Eylül 2018
foto
Aksaray hasandagındaki uluslararası pistte 08. Eylül. 2018 günü başlayan ve 7 gün sürecek olan 30 ülkeden 130 sporcunun katıldığı Paragliding World Cup Yamaç Paraşütü Dünya Kupası Mesafe Yarışması programında Aksaray AFAD 2 Dag arama kurtarma ekibi, 3 araç ile görev almıştır. Ayrıca sporcular için 4 adet çadır kululumu sağlanmıştır.
[Devamı]
İlimiz Sultanhani ilçesi girişindeki kazaya ekiplerimiz müdahale etti... 10 Eylül 2018
foto
08.09.2018 günü saat 07.30 da Konya Yolu sultanhani ilçesi girişinde bir aracın direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yoldan çıkan 3 kişilik ailenin bulunduğu araçta sıkışan vatandaşımız ekibimizce hafif yaralı olarak araçtan çıkartılarak hastaneye sevki sağlanmıştır.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   3738394041