İçeriğe Atla Menüye Atla
RSS

Haberler

İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu toplantısı 24 Mart 2017
foto
Vali Aykut Pekmez: “Doğal afetlere her zaman hazırlıklı olmalıyız” İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu toplantısı, Vali Aykut Pekmez başkanlığında 23.03.2017 tarihinde Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya; Vali Yardımcısı Kubilay Ant, Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Bayar, Emniyet Müdürü Ali Karabağ, Jandarma Komutanı Albay Gazi Demir ile kurul üyesi kamu kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
[Devamı]
Enkazı Altında Kalan Kadın A FAD ve İtfaiye ekiplerince Kurtarıldı 22 Mart 2017
foto
Olay 21.03.2017 tarihinde saat 19.10 sularında meydana geldi. Yunus Emre Mahallesi 7115. Sokak'taki evinin yanında bulunan boş ahıra giren Melek Güneş (40), ahırın çökmesi sonucu enkaz altında kaldı. 112 Acil Çağrı Merkezinden gelen ihbar üzerine derhal olay yerine hareket eden ekiplerimiz, itfaiye ekipleri ile birlikte yaklaşık 20 dakika süren çalışma sonucunda Güneş’i enkaz altından çıkardı.
[Devamı]
Aksaray AFAD Olası Su Baskınlarına Daha Hazır 20 Mart 2017
foto
2015 ve 2016 yılında aşırı yağışlar nedeni ile ilimizde yaşanan sel ve su baskınlarından sonra 2016 yılında 2 adet çamur pompası ve 4 adet pis su pompası avadanlıkları ile birlikte satın alınarak müdahale ekipman kapasitemizi arttırmak amacıyla envanterimize dahil edilmişti.
[Devamı]
Doğada Arama-Kurtarma için Gps, Harita Bilgisi ve Pusula ile Yön Bulma Eğitimi 20 Mart 2017
foto
Bazı afet ve acil durumlar yerleşim bölgelerinde gerçekleşmeyebilir. Bilinmelidir ki doğada arama kurtarma, birçok bilinmeyeni içeren daha zorlu bir görevdir. Bu çerçeveden yola çıkarak ‘Doğada Arama-Kurtarma ve Dağ Kazalarına’ hızlı ve etkin bir şekilde müdahalede bulunmak amacıyla İl Jandarma Komutanlığından harita okuma, konum belirleme, GPS kullanımı, harita bilgisi ve pusula kullanarak yön bulma konularında eğitim aldık.
[Devamı]
Meteorolojik Önlemler Bilgilendirme Çalışması ile Bütün Vatandaşlarımıza Ulaşacağız 17 Mart 2017
foto
Müdürlüğümüze gelen meteorolojik ihbarlar Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezince değerlendirilmekte ve gerekli görüldüğü durumlarda, Altı ilçe Kaymakamlığı, ilçe belediyeleri, kurum ve kuruluşları ile mahalle muhtarlarına, Köy ve mahalle muhtarlarına,
[Devamı]
55 Çiftçimizin Zarar Tazminlerine Başlandı 16 Mart 2017
foto
2016 yılı Aralık ayı ve 2017 Ocak ayında Aşırı kar yağışına bağlı olarak 7 köyümüzde ağıl çökmesi meydana gelmişti. Ağıl çökmeleri sonucunda toplam 55 çiftçimizin ve üreticimizin büyük ve küçükbaş hayvanları telef olmuş ve yapılan hasar tespitleri sonucunda toplam zararın 473 bin tl olduğu tespit edilmişti.
[Devamı]
AYDES Olay Tanımlama, Müdahale ve Kayıt Eğitimi 16 Mart 2017
foto
Afet ve acil durumlarda kaynakların etkin şekilde yönetilerek komuta sürecinin sorunsuz bir şekilde işletilmesi amacıyla 112 Acil Çağrı Merkezinde görevli çalışma arkadaşlarımıza Çözümleyici Mustafa ALIÇ ve Enformasyon Memuru Murat ÇETİN tarafından ‘Afet Yönetim ve Karar Destek Sistemi (AYDES) eğitimi verildi.
[Devamı]
Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ile İş Birliği Protokolü 14 Mart 2017
foto
Aksaray Afet Müdahale Planı (TAMP-Aksaray) kapsamında afet ve acil durumlarda arama-kurtarma ekipleri ile birlikte acil durum sonrası görev yapılacak çalışmalarda koordinasyonun sağlanması amacıyla Müdürlüğümüz ile İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi ( UMKE) arasında İş birliği protokolü imzalandı.
[Devamı]
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile İş Birliği Protokolü 14 Mart 2017
foto
Aksaray Afet Müdühale Planı (TAMP-Aksaray) kapsamında afet ve acil durumlarda arama-kurtarma hizmeti veren personellerimiz ile gönüllü ekiplere arama kurtarma öncesi, sırası ve sonrasında psikososyal destek vermek amacıyla Müdürlüğümüz ile Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü arasında İş birliği protokolü imzalandı.
[Devamı]
Bursa’da Kar Motoru Sürüş Tekniği Eğitimi 13 Mart 2017
foto
Ağır kış şartlarında meydana gelebilecek olumsuzluklara etkin ve hızlı müdahalede bulunabilmek amacıyla 2016 yılında bünyemize kattığımız bir adet kar motoru ve sedyesini kullanma eğitimini Bursa Uludağ’da gerçekleştik. Eğitime Arama-Kurtarma Teknisyenlerinden Sedat BİLGİÇ, Yücel TÜRK, Erdal Mutlu ve Bekir YILDIRIM katıldı.
[Devamı]
Sayfalar: 12345678