İçeriğe Atla Menüye Atla
RSS

Haberler

Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi Yönergesi Bilgilendirme Toplantısı 27 Nisan 2017
foto
30.01.2017 tarihinde onaylanarak uygulama aşamasına giren ‘Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi Yönergesi’ bilgilendirme toplantısı Şube Müdür V. Melek Ogün YİĞİT tarafından gerçekleştirildi. 27.04.2017 tarihinde düzenlenen toplantıya, yönergede görev alan tüm kamu kurum ve kuruluşlarından personeller katıldı.
[Devamı]
Boğulmalara Karşı Bilgilendirme Eğitimlerine Başladık 25 Nisan 2017
foto
İlimizdeki boğulma vakalarını önlemek ve en aza indirmek amacıyla AFAD ve Devlet Su İşleri 44. Şube Müdürlüğü İşbirliğiyle boğulma eğitimlerine başladık. 52 yerleşim birimi, okul, camii ve kahvehanelerde eğitimlerimizi aralıksız sürdürüyoruz.
[Devamı]
Kuyuya Düşen Yavru Köpek Kurtarıldı 19 Nisan 2017
foto
Olay 18.04.2017 tarihinde Aksaray’ın Yeşiltepe kasabasında meydana geldi. 112 Acil Çağrı Merkezinden gelen ihbar üzerine ekiplerimiz, Mehmet BAŞARAN’ a ait köpeği düştüğü kuyudan kurtarmak üzere olay yerine intikal etti. Giriş kısmı 30 cm genişliğinde olan ve tabana doğru genişleyen 9 metre derinliğindeki sondaj kuyusundaki yavru köpeğe ulaşmak için, sondaj kuyusunun 1 metre yanından tabana kadar kepçe yardımı ile kazıldı.
[Devamı]
Dalış Eğitimlerimizi Başarılı Bir Şekilde Mersin’de Tamamladık 17 Nisan 2017
foto
Sualtı ve Su üstü Arama-Kurtarma faaliyetlerini etkin ve hızlı bir şekilde yürütebilmek amacıyla Aksaray Valisi Sayın Aykut PEKMEZ’ in onayı ile kurulan ‘Sualtı Dalış Ekibi’ eğitimlerini Mersin’ de tamamladı. Havaların ısınması ile birlikte ilimizde nisan ve mayıs aylarından itibaren artış gösteren boğulma vakalarına hazırlıklı olmak amacıyla 6 kişilik profesyonel dalgıç ekibimiz 3-7 Nisan 2017 tarihleri arasında Silifke’nin Taşucu Boğsak koyu ile Dana adasında dalış faaliyetlerini gerçekleştirdi.
[Devamı]
7 Metre Derinliğindeki Kuyuya Düşen Büyükbaş Hayvan Kurtarıldı 17 Nisan 2017
foto
Olay 16.04.2017 tarihinde Aksaray’ın Ortaköy ilçesine bağlı Çiftevi Köyünde meydana geldi. 112 Acil Çağrı Merkezinden gelen ihbar üzerine ekiplerimiz, Yusuf ÇETİN’e ait büyükbaş hayvanı düştüğü kuyudan kurtarmak üzere olay yerine intikal etti.
[Devamı]
AFAD Gönüllülük Sistemi Kapsamını Genişletiyoruz 13 Nisan 2017
foto
AFAD Başkanlığımızın başlattığı ‘O Kahraman Benim’ gönüllülük kampanyası kapsamında Aksaray ili genelinde yürüttüğümüz çalışmaların kapsamını genişletiyoruz. Aksaray Afet Müdahale Planı’nın önemli bir bölümünün hayata geçirilmesinin ardından, afet ve acil durum yönetiminin her aşamasına, toplumun her bireyini aktif bir şekilde dahil etmek istiyoruz.
[Devamı]
AYDES Bilgilendirme Toplantısında Ankara’da Yerimizi Aldık 08 Nisan 2017
foto
‘Merhaba AYDES’(Afet Yönetim ve Karar Destek Sistemi) bilgilendirme toplantısı 07.04.2017 tarihinde 81 İl Müdürü ve AYDES görevlilerinin katılımı ile Ankara’da gerçekleştirildi. İlk olarak kürsüye çıkan Bilgi Sistemleri ve Haberleşme Daire Başkanı İrfan KESKİN ve Grup Başkanı Niyazi ÇETİNKAYA AYDES sisteminin önemi hakkında katılımcılara genel bilgiler verdi.
[Devamı]
‘Güvenli Hayvan Kurtarma’ Projesi Kapsamında Çıkarılacak Olan Kitaplarımız Basım Aşamasında 06 Nisan 2017
foto
Avrupa Birliği Erasmus Plus KA2 Projesi kapsamında yürütülen Güvenli ‘Hayvan Kurtarma Projesi’nin son hazırlıkları bütün ortakların katılımı ile 29-31 Mart 2017 tarihinde Slovenya’da gerçekleştirildi. Projenin tanıtılması amacıyla yayınlanacak olan ‘Kamu Spotu’ nun ayrıntıları bütün ortakların görüşleri incelenerek değerlendirildi.
[Devamı]
Çekici ve Kamyonetin Çarpıştığı Kazada Araç İçerisinde Sıkışan Vatandaş Kurtarıldı 06 Nisan 2017
foto
Kaza 05.04.2017 tarihinde saat 19.40 sularında Aksaray-Adana karayolunun 5’inci kilometresinde meydana geldi. Traktör yüklü çekici ve traktör yüklü kamyonetin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 3 kişi yaralandı. 112 Acil Çağrı Merkezinden gelen ihbar üzerine derhal olay yerine hareket eden ekiplerimiz 68 DZ 855 plakalı kamyonette sıkışan vatandaşı İtfaiye ekipleri ile birlikte çıkararak sağlık görevlilerine teslim etti.
[Devamı]
Teknisyenlerimizin “Hizmetiçi Eğitim” Faaliyetleri Aralıksız Devam Ediyor 04 Nisan 2017
foto
Aksaray Afet ve Acil Durum Müdürlüğü bünyesinde yer alan arama-kurtarma teknisyenlerinin teorik bilgilerini taze tutmak, uygulama ve müdahale kabiliyetlerini arttırmak amacıyla düzenlenen hizmet içi eğitim faaliyetlerimiz aralıksız sürdürülüyor.
[Devamı]
Sayfalar: 12345678910