İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
AKSARAY
Aksaray Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
 
RSS

Haberler

Aksaray - Ankara Yolu Toki Kavşağı Zincirleme Trafik Kazası.. 20 Temmuz 2018
foto
18 temmuz 2018 Çarşamba günü saat 22.30 sıralarında Aksaray-Ankara Karayolu toki kavşağı mevkiisinde Kırmızı ışıkta duran tıra Arkadan iki tırın aynı anda çarpması sonucu oluşan zincirleme trafik kazasında 112 acil çağrı merkezinden gelen ihbar üzerine olay yerine hareket eden ekibimiz aksaray itfaiyesi ve 112 acil yardım sağlık ekipleriyle birlikte koordineli, ve uyumlu bir çalışma ile araç içerisinde sıkışan iki şoför vatandaşımız 45 dakikalıktitiz bir çalışma ile araç içerisinden yaralı olarak çıkartılmıştır.
[Devamı]
AFAD DEPREM SİMÜLASYON TIRI AKSARAY”DA 17 Temmuz 2018
foto
AFAD DEPREM SİMÜLASYON TIRI AKSARAY”DA Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığımızca İlimize gönderilen gezici deprem simülasyon tırı 15 Temmuz Demokrasi Meydanında 3 gün süre ile halkımıza, afet bilincini artırmak, toplumun her kesiminde farkındalık oluşturmak, deprem anında doğru davranışları ve bireysel anlamda alınması gereken tedbirleri uygulamalı olarak göstermek amacıyla faaliyet gösterecektir.
[Devamı]
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü 17 Temmuz 2018
foto
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla program düzenlendi. Aksaray 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen programa Aksaray Valisi Aykut PEKMEZ, eşi Yeşim PEKMEZ Hanımefendi, Aksaray Milletvekili Cengiz AYDOĞDU, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin YAZGI, eşi Hasibe YAZGI, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ayhan DEMİR, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Seyfullah SARIGÜL, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf ŞAHİN, protokol üyeleri ve ellerinde bayraklarla çok sayıda vatandaş katıldı. Vali Aykut Pekmez, program öncesinde, beraberinde Aksaray Milletvekili Cengiz AYDOĞDU, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin YAZGI ve il protokol üyeleri ile birlikte 15 Temmuz hain darbe girişimi ile ilgili fotoğraf ...
[Devamı]
4. Hasandağı Dağcılık şenliğine katıldık... 17 Temmuz 2018
foto
İlimizde Aksaray veliliğinin koordinesinde, İl Özel idaresi, Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ile Aksaray AFAD Müdürlüğünün ortaklığında düzenlenen ve 2018 yılında 4. gerçekleştirilen Hasandağı Dağcılık Şenlikleri 14-15 Temmuz 2018 Tarihlerinde tamamlandı.
[Devamı]
Akçakent Köyünde Ayağı Sıkışan inek Kurtarıldı... 17 Temmuz 2018
foto
Akçakent Köyü Yukarı Mahallesi Mevkiisinde iş makinası ve traktörlerin ulaşamayacağı sarp ve kayalık alanda ayağı kayaların arasında sıkışarak kırılan ineğin kurtarılması amacıyla 112 ye yapılan ihbar üzerine 4 kişilik arama kurtarma ekibi olay yerine hareket ederek ineği sıkıştığı yerden kurtarmışlardır.
[Devamı]
Dalış Eğitimlerimiz Devam Ediyor... 10 Temmuz 2018
foto
Müdürlüğümüz Sualtı ve Suüstü arama kurtarma ekibi8 Sualtı Dalgıç ekibi ile 4 kişilik Suüstü ekibi olmak üzere toplam 12 personelle dalış eğitimlerine devam ediyoruz. Eğitimlerde iple çizgisel arama, dairesel arama, sulaltı teknikleri ile botla kıyı taraması ve araması ile bot kullanılarak halat yardımı ile sulatı arama çalışmaları yapılmaktadır.
[Devamı]
Eve Giren Yılan Ekiplerimizce Yakalanarak Doğaya Bırakıldı... 10 Temmuz 2018
foto
Aksaray merkez sağırtol mahallesinde Cüneyt ATEŞOL isimli vatandaşımızın evine yılan girdiği ihbarını alan ekibimiz olay yerine hareket ederek evde yapılan arama sonucunda yeri tespit edilen yılan özel yakalama aparatları ile yakalanarak yerleşim yerine 10km uzakta doğaya bırakılarak görev tamamlanmıştır...
[Devamı]
Afyonkarahisarda Yapılan 3.Uluslararası Hayvan Kurtarma Konferansına Katıldık... 09 Temmuz 2018
foto
07 Temmuz 2018 Cumartesi günü Afyonkarahisar AFAD 'da Yapılan 3. Uluslarası Hayvan kurtarma Konferansına İl müdürü Cezmi TÜRKMEN ve Arama Kurtarma Teknisyenleri Sedat BİLGİÇ ile Yücel TÜRK katılmıştır. İkincisi 2017 yılı içerisinde İlimizde yapılan konferansa İl Müdürlüğmüz olarak "ERAMUS+ KA2 Güvenli Hayvan Kurtarma Kapasitesi Avrupa Birliği Projemizin Tanıtımı" ve "Güvenli Hayvan Kurtarma Teknikleri" konulu bildirilerimizi sunduk. Katılıumcılar tarafından son derece beğenilen Avrupa Birliği Projemiz ve Çıktılarına yoğun ilgi gösterilmiştir. Ayrıca Konferansta İlimizde Yapılan Güvenli Hayvan Kurtarma Çalışmalarından örnek resimlerde sergilenmiştir.
[Devamı]
Alzheimer Hastası Tarlada Yarı Baygın Halde Bulundu 05 Temmuz 2018
foto
Aksaray’da dün akşam saatlerinde kaybolan 80 yaşındaki Alzheimer hastası Bekir Şahan, AFAD ekiplerimizden arama kurtarma teknisyenleri ve gönüllülerin arama kurtarma çalışması sonucu köy çevresindeki bir tarlada yarı baygın olarak bulundu. Olay, Gülağaç ilçesine bağlı Akmezar köyünde yaşandı. 80 yaşındaki Alzheimer hastası Bekir Şahan, dün akşam saatlerinde evinden çıkarak kayıplara karıştı. Bekir Şahan’ın eve dönmemesi üzerine ailesi durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. Bunun üzerine harekete geçen AFAD ekiplerimiz, kısa sürede köye ulaşarak arama kurtarma çalışması başlattı. AFAD ekiplerimiz, saat 12.00 civarında yaşlı adamı, köye 10 kilometre uzaklıktaki tarlada yarı baygın halde buldu. Şahsa ilk müdahale 112 Acil Yardım ekiplerince olay yerinde yapılırken, şahsın yorgun ve bitkin...
[Devamı]
Aksaray Ankara Karayolunda LPG yüklü Tanker Yangını... 04 Temmuz 2018
foto
Aksaray Ankara Karayolu 45.km de Çardak mevkiisinde direksiyon hakimiyetini kaybederek yoldan çıkan LPG yüklü Tankerde meydana gelen yangında Tanker şoförü hayatını kaybetmiştir. Aksaray İtfaiyesi, Şereflikoçhisar İtfaiyesi ve AFAD Personellerimizce Yangın söndürülerek şoförün cesedi araçtan çıkarılmıştır.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   3435363738