İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
AKSARAY
Aksaray Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
 
RSS

Haberler

Mühendislik Fakültesi Öğrencilerine Afet Yönetimi Eğitimi Verildi... 23 Mayıs 2018
foto
Aksaray Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Harita Mühendisliği Bölümü öğrencilerine yönelik TAMP Aksaray ( Aksaray İl AFet Müdahale Planı) ve AYDES (Afet Yönetimi Karar Destek Sistemi) ile ilgili eğitim verilerek öğrencilere afet müdahale planının içeriği ile AYDES sisteminin özellikleri ve işleyişi anlatılmıştır.
[Devamı]
Mahsur Kalan Kediye, AFAD ekibimiz yetişti 22 Mayıs 2018
foto
112 Acil Çağrı Merkezinden gelen ihbar üzerine Aksaray merkez-Hamidiye Mh. 754. Sk. No:1/A adresine hareket etti. Olay yerinde öğrenci yurdu girişindeki bekçi kulübesi ile duvar arasındaki aralığa bir kedi yavrusunun düşmesi neticesinde kedi yavrusu mahsur kaldı. Çevredekilerin çıkaramadığı yavru kedinin yardımına AFAD Kurtarma ekiplerimiz yetişti.
[Devamı]
Eskil'de Vatandaşlarımızın Üzerine Yıldırım düştü 22 Mayıs 2018
foto
Aksaray ilimizin Eskil ilçesinde 2 kişinin üzerine yıldırım düştü. 1 Kişi yaşamını yitirdi. 1 kişinin ise durumunun ağır olduğu öğrenildi. Eskil ilçesine bağlı Karakol yaylası yakınlarında şiddetli yağmurla birlikte araziye yıldırım düşmesi sonucu Eşmekaya nüfusuna kayıtlı olan Erkan D. (22) ve Sedat D. (16) isimli 2 genç kuzen ağır yaralandı.
[Devamı]
Özel Bahar Çiçekleri Gündüz Bakımevi ve Kreşine Deprem eğitimi verildi 22 Mayıs 2018
foto
Müdürlüğümüz tarafından Okul Öncesi Sınıfı öğrencilerine Deprem eğitimi verildi. Deprem anında nasıl davranmaları gerektiğini Eğitimcilerimizden uygulamalı olarak öğrenen minikler, deprem, sel, yangın gibi tehlikelerden korunma yollarını, afet çantasını hazırlamayı, deprem anında yapılması gereken çök-kapan-tutun hareketini ve afet sonrası ev ve bina tahliyesinde dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında eğitim verildi. Program kapsamında düzenlenen tatbikatta ise ders sırasında meydana gelen depremde hemen sıraların altına saklanan öğrenciler, depremin ardından hızla okulu tahliye etti.
[Devamı]
Filistin İçin İnsani Yardım Kampanyası Başlatıldı... 22 Mayıs 2018
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda Filistin halkının sıkıntılarının hafifletilmesi için gerekli her türlü yardım ve desteğin sağlanması amacıyla yardım kampanyası başlatıldı. 18.05.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan "Filistin İnsani Yardım Kampanyası"na ilişkin Başbakanlık Genelgesi
[Devamı]
Selden Dolayı Meydana Gelen Hasarların Tespiti Tamamlandı... 21 Mayıs 2018
foto
11 Mayıs 2018 günü ilimizde meydana gelen aşırı yağış sonucu Merkez ilçede 14 mahallede toplam 195 ev ve işyeri sele bağlı su basması nedeniyle zarar görmüş olup; 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü zarar tespit hizmet grubu personellerince başlatılan ev eşyası hasar tespit çalışmaları 21 Mayıs 2018 tarihi itibari ile tamamlandı. Zarar gören vatandaşlarımızın zararları Afet Acil Yardım hesabından talep edilecektir.
[Devamı]
Aksaray -Konya karayolunda oluşan kum fırtınasına tedbir alınıyor... 21 Mayıs 2018
foto
Aksaray-Konya Karayolunun 5-30 Km arasında meydana gelen kum fırtınası nedeniyle karayolu üzerinde oluşan zincirleme trafik kazalarının önlenmesine yönelik arazi çalışmaları müdürlüğümüzün koordinatörlüğünde tamamlandı. Müdürlüğümüzce kum fırtınasının önlenmesi ve buna bağlı olarak kum fırtınasını oluşturan öncelikle toprak erozyonunun yok edilmesi, doğal ve endüstriyel rüzgar panellerinin oluşturulması ve monte edilmesi, karayolu üzerindeki trafik güvenliğinin uygun uyarı ve sinyalizasyon yöntemleriyle sağlanmasına yönelik acil eylem planı Müdürlüğümüzce hazırlanarak Valilik Makamına ve ilgili kurum kuruluşlara gönderilmiştir.
[Devamı]
Ortaköy Belediyesine Arama Kurtarma Malzemesi Yardımı Yapıldı... 21 Mayıs 2018
foto
Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzce Arama Kurtarma Hizmetlerinin yaygınlaştırılması, Ulaşım zamanının kısaltılması ve etk,n hale getirilebilmesi için hazırlanan proje kapsamında İlimize bağlı 7 ilçe belediyesi (Ortaköy, Ağaçören, Sarıyahşi, Eskil, Sultanhanı, Gülağaç, Güzelyurt) İtfaiye teşklatlarına imkanlarımız ölçüsünde malzeme yardımı yapılması başlatılmıştır.
[Devamı]
Boğulmalara Karşı Bilgilendirme Eğitimleri Başarı Tamamlandı... 16 Mayıs 2018
foto
İlimizdeki boğulma vakalarını önlemek ve en aza indirmek amacıyla AFAD ve Devlet Su İşleri 44. Şube Müdürlüğü İşbirliğiyle yürütülen boğulmalara karşı önlemlerin belirtildiği eğitimler başarı ile tamamlanmıştır.. İlimiz genelinde 55 yerleşim biriminde, okul, camii ve kahvehanelerde verilen eğitimlerle toplam 4000 kişiye birebir ulaşılmıştır. 2017 yılı içerisinde aynı eğitimler ilimizde ilk defa verilmiş olup yıl içerisinde verilen eğitimlerin olumlu sonuçları oalınmış ve 2017 yılı içerisinde ilimizde boğulma olayı yaşanmamıştır. bundan sonraki yıllarda da yerleşim birimi alanları genişletilerek eğitimlere devam edilecektir.
[Devamı]
Belisırma Köyünde Yerleşim Birimine Kaya Düştü... 16 Mayıs 2018
foto
İlimizdeki son yağışlar nedeniyle Belisırma Köyü Köyiçi mevkiisinde köy camiisinin bulunduğu alanın yakınına ana kayadan koparak düşen tahmini 30 tonluk kaya şans eseri can ve mal kaybına neden olmamış ve köy içi yol üstüne düşmüştür. Trafik güvenliğinde tehlike yaratan araç geçişini engelleyen ve alttaki yerleşim birimlerine risk yaratan kaya bloğu müdürlüğümüz teknik personellerin koordinesinde Aksaray İl Özel İdaresine ait kırıcılarla etrafa zarar vermeyecek şekilde kırılarak düştüğü yerden tamamen kaldırılarak mevcut risk ve tehlike yok edilmiştir.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   3031323334