İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
AKSARAY
Aksaray Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
 
RSS

Haberler

KYK Sultan Mesud Erkek Yurdu personel ve öğrencilerine Temel Afet Bilinci Eğitimi verildi 21 Mart 2018
foto
Yüksek Öğrenim KYK Sultan Mesud Yurt Müdürlüğü personel ve öğrencilerine yönelik 30 kişiye Afet Farkındalık Eğitimi verildi ve Bina Tahliye Tatbikatı yapıldı.
[Devamı]
KYK Gülşah Hatun Kız Yurdu personel ve öğrencilerine Temel Afet Bilinci Eğitimi verildi 21 Mart 2018
foto
Yüksek Öğrenim KYK Gülşah Hatun Yurt Müdürlüğü personel ve öğrencilerine yönelik 51 kişiye Afet Farkındalık Eğitimi verildi ve Bina Tahliye Tatbikatı yapıldı.
[Devamı]
Kütüklü Köyü Barajından Araç Çıkarma 20 Mart 2018
foto
112 Acil Çağrı Merkezi tarafından gelen ihbar üzerine Ağaçören Kütüklü Köyü barajına hareket edildi. 18.03.2018 tarihinde Abbas GÖRGÜLÜ, 68 AH 403 plakalı aracı ile Kütüklü Köyü barajına gezi için gitmiştir. Aracı park ettikten belli bir süre sonra araç baraja girerek gözden kaybolmuştur. Aracın el freni çekilmediği için aracın hareket ettiği anlaşılmıştır. Abbas Görgülü, Ağaçören İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan yardım istemiştir. Ağaçören İlçe Jandarma Komutanlığı’nın talebi üzerine 5 kişilik Su Altı-Su Üstü Arama Kurtarma Ekibimiz olay yerine hareket etmiştir. Dalış ekibi tarafından 1 saatlik çalışma ile araç 4 m derinlikten kepçe yardımıyla çıkartılmıştır.
[Devamı]
Aksaray AFAD'dan Eğitim Seferberliği 19 Mart 2018
foto
28 Şubat 2018 tarihinden 07.03.2018 tarihine kadar İl Müdürlüğümüzce düzenlenen çeşitli etkinliklerle yaklaşık 3.942 vatandaşımız " Temel Afet Bilinci ve Afet Kültürü ” konularında bilgilendirilerek farkındalık sağlanmıştır.
[Devamı]
İnek Kurtarma Operasyonu 19 Mart 2018
foto
112 Acil Çağrı Merkezine gelen ihbar ile Yavuz Sultan Selim Mahallesinde bir ineğin üzeri sundurmalarla kapatılmış bir foseptik çukuruna düştüğü bilgisi alındı. Alınan ihbar doğrultusunda olay yerine hareket eden ekibimiz vatandaşlarla beraber ineği düştüğü çukurdan çıkarmıştır.
[Devamı]
Sayın Valimiz Aykut Pekmez, Müdürlüğümüzü Ziyaret etti. 16 Mart 2018
foto
Sayın Valimiz Aykut Pekmez ve Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzü ziyaret ederek İl Müdürü Cezmi Türkmen’den kurumun çalışmaları ve projeler hakkında bilgi aldı. AFAD ziyaretinde İl Müdürü Cezmi Türkmen ile görüşerek kurum faaliyetleri hakkında bilgi alan Sayın Valimiz Pekmez kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonunun önemine dikkat çekti.
[Devamı]
Aksaray Üniversitesi ve 15 Temmuz Şehitler Meydanında Fotoğraf Sergisi 08 Mart 2018
foto
1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla vatandaşlarımızı Depremle beraber yaşama bilinci oluşturmak ve Müdürlüğümüzün faaliyetlerini görsel olarak tanıtmak amacıyla 3 Mart Cuma günü 15 Temmuz Şehitler Meydanında, 6 Mart Salı günü Aksaray Üniversitesi Konferans Salonu önünde fotoğraf sergisi açılmıştır.
[Devamı]
İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İLE AKSARAY ÜNİVERSİTESİ’NİN ORTAK DÜZENLEDİĞİ ‘’YA DEPREM OLURSA’’ PANELİMİZİ TAMAMLADIK 08 Mart 2018
foto
1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle AFAD İl Müdürlüğü, Aksaray Üniversitesi ASÜ Mühendislik Fakültesi Jeoloji ve Harita Mühendisliği Bölümleri, işbirliği ile “Ya Deprem Olursa!” başlıklı bir panel gerçekleştirdi. Panelin açılış konuşmasını yapan Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, 1939 yılında meydana gelen Erzincan depreminden örnekle, Türkiye’nin afetle mücadele konusunda yaşadığı gelişmeleri anlattı. O dönemde yayınlanan gazetelerden bazılarında, depremin yıkıcı olmasının bir sebebinin de karayolu ve ulaşım konusundaki yetersizlikler olduğunun belirtildiğine dikkat çeken Prof. Şahin, “Türkiye’de, 1950’lerde karayolu çalışmaları ivme kazanmıştır ve bu durum depremle mücadelenin de önemli ölçüde değişmesine vesile olmuştur” dedi. Gölcük, Düzce ve Van depremlerinden de söz ...
[Devamı]
Deprem Haftası İçin Yürüyüş Düzenlendi 07 Mart 2018
foto
01-07 Mart Deprem Haftası dolayısı ile Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile HASDAK (Hasandağı Dağcılık Spor Kulübü)’ın ortaklaşa organize ederek düzenlediği yürüyüş gerçekleştirilmiştir. Kırkgöz-Çat-Ihlara kasabası güzergahında 77 kişinin katıldığı yürüyüş 04.03.2018 Pazar günü Saat 10.00 da başlayarak, Ihlara kasabası meydanında Saat 14.30 da tamamlandı.
[Devamı]
AFAD’dan 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda Araç, Malzeme ve Fotoğraf Sergisi 05 Mart 2018
foto
Aksaray İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzün düzenlemiş olduğu ’28 Şubat Sivil Savunma Günü’ ve ‘1-7 Mart Deprem Haftası’ etkinlikleri kapsamında İl Afet ve Acil Durum Müdürümüz Cezmi Türkmen, AFAD personellerimiz ve gönüllülerimiz Vali Aykut Pekmez’i ziyaret etti.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   2526272829