İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
AKSARAY
Aksaray Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
 
RSS

Haberler

Doğantarla Köyüne Korkuluk Yaptırıldı 15 Aralık 2017
foto
Aksaray merkeze bağlı Doğantarla Köyüne vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla yol kenarına korkuluk yaptırılmıştır.
[Devamı]
Arama-Kurtarma Eğitim Alanı İnşaatımız Devam Ediyor 13 Aralık 2017
foto
Müdürlüğümüzce İl Özel İdaresi 2017 yılı bütçesinden sağlanan kaynakla Arama-Kurtarma Teknisyenleri, Gönüllü Arama-Kurtarma Personelleri, UMKE, İHH Ekipleri, Aksaray Üniversitesi Afet ve Acil Yönetimi Bölümü öğrencileri ile Aksaray İtfaiyesi personellerinin eğitimlerinde kullanılmak amacıyla Aksaray Üniversitesinin tahsis ettiği alanda eğitim alanı inşaatı devam ediyor.
[Devamı]
Güzelyurt İlçesi Doğantarla Kasabası Girişinde Kaza 13 Aralık 2017
foto
112 Acil Çağrı Merkezi tarafından Güzelyurt İlçesi Doğantarla Kasabası Girişinde trafik kazası meydana geldiği ihbarı üzerine çıkış yapıldı. Olay yerinde 68 KK 171 ve 68 BF 503 plakalı araçların çarpışması sonucu kaza meydana gelmiştir. 68 KK 171 plakalı araçtan bir yarı çıkarılmış ve 68 BF 503 plakalı araçta ise bir kişi yaşamını yitirmiştir. Yaralılar ve yaşamını yitiren vatandaşımız 112 görevlilerine teslim edilmiştir.
[Devamı]
KYK Cemaleddin Aksaray-i Kız Yurdu Öğrenci ve Personellerine Eğitim Verildi 12 Aralık 2017
foto
7 Aralık 2017 tarihinde KYK Cemaleddin Aksaray-i Kız Yurdu öğrenci ve personellerine yönelik toplam 48 kişiye, Temel Afet Bilinci, Tahliye ve Yangın Eğitimleri verilmiştir.
[Devamı]
KYK Alime Hatun Kız Yurdu Öğrenci ve Personellerine Eğitim Verildi 12 Aralık 2017
foto
8 Aralık 2017 tarihinde KYK Alime Hatun Kız Yurdu öğrenci ve personellerine yönelik toplam 40 kişiye, Temel Afet Bilinci, Tahliye ve Yangın Eğitimleri verilmiştir.
[Devamı]
Valiliğimizce tertiplenen Muhtarlarla İstişare Toplantısında Köylere Yönelik Faaliyetlerimiz Anlatıldı... 12 Aralık 2017
foto
Valimiz Aykut Pekmez başkanlığında Muhtarlar Toplantısı gerçekleştirildi. Grand Altuntaş Otel’de düzenlenen toplantıya; Vali Yardımcıları Kubilay Ant, Şahin Bayhan, Gürkan Karaman, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Tüzün, meclis üyeleri, İlçe Kaymakamları, il müdürleri ile merkez ve ilçelere bağlı köylerin muhtarları katıldı. Vali Pekmez toplantı öncesinde; Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Akın, Adli Yargı Adalet komisyonu Başkanı Seyfullah Sarıgül, İdare Mahkemesi Başkanı Osman Erkan, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, İl Jandarma Komutan Vekili Binbaşı Emin Aydın Ay, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Tüzün, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy’un katılımı ile muhtarlarla öğle yemeği programında bir araya geldi. Düzenlenen toplantı Vali Yardımcısı Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı Kubilay An...
[Devamı]
İlimiz Güzelyurt ilçesi Akyamaç Mah. Kaya Düşmesi Tedbir Projesi Tamamlandı... 12 Aralık 2017
foto
İlimiz Güzelyurt ilçesi Akyamaç Mahallesinde iki evi ve tarihi kiliseyi tehdit eden riskli kayaların düşmesini engellemek amacıyla projelendirilen Kaya ıslahı Tedbir Projesi Tamamlandı... Projede ankraj ve güçlendirilmiş çelik tel kafes yöntemi kullanılarak mevcut iki evin ve kilisenin kaya düşmesi tehlikesinden görebilecekleri zararlar yok edilmiştir. Projeye katkılarından dolayı Aksaray İl Özel İdaresine Teşekkür Ederiz...
[Devamı]
İHH AKSARAY ŞUBE BAŞKANLIĞI İLE ARAMA VE KURTARMA HİZMETLERİNDE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI. 06 Aralık 2017
foto
İlimizde Afet ve Acil Durumlarda, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün müdahale gücünün artırılması ve yapılacak olan çalışmaların daha etkin, düzenli, sistemli ve koordine içerisinde yürütülebilmesi amacıyla İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile İHH Aksaray Şube Başkanlığı arasında karşılıklı yardım ve işbirliği protokolü imzalanarak yürürlüğe konuldu.
[Devamı]
AFAD İl Müdürleri Toplantısı Ankara’da Gerçekleştirildi 04 Aralık 2017
foto
AFAD İl Müdürleri Toplantısı, Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Recep Akdağ’ın katılımıyla gerçekleştirildi. İki gün süren toplantıda il müdürlüklerinin son durumları ele alındı ve ilgili daire başkanlıklarıyla istişare toplantıları gerçekleştirildi.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1819202122