İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Aksaray Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
 
RSS

Tatbikatlar

KYK Cemaleddin Aksaray-i Kız Yurdu personel ve öğrencilerine Temel Afet Bilinci Eğitimi verildi 22 Mart 2018
foto
Yüksek Öğrenim KYK Cemaleddin Aksaray-i Yurt Müdürlüğü personel ve öğrencilerine yönelik 84 kişiye Afet Farkındalık Eğitimi verildi ve Bina Tahliye Tatbikatı yapıldı.
[Devamı]
Güzelyurt İlçesi Doğantarla Kasabası Girişinde Kaza 13 Aralık 2017
foto
112 Acil Çağrı Merkezi tarafından Güzelyurt İlçesi Doğantarla Kasabası Girişinde trafik kazası meydana geldiği ihbarı üzerine çıkış yapıldı. Olay yerinde 68 KK 171 ve 68 BF 503 plakalı araçların çarpışması sonucu kaza meydana gelmiştir. 68 KK 171 plakalı araçtan bir yarı çıkarılmış ve 68 BF 503 plakalı araçta ise bir kişi yaşamını yitirmiştir. Yaralılar ve yaşamını yitiren vatandaşımız 112 görevlilerine teslim edilmiştir.
[Devamı]
Deprem Haftası Etkinlikleri Kapsamında Arama-Kurtarma Alan Tatbikatını Gerçekleştirdik 08 Mart 2017
foto
07.03.2017 tarihinde İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Aksaray Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı’na bağlı Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) 112 Acil Sağlık Hizmetleri ve İl Emniyet Müdürlüğünün ortak katılımları ile enkazda arama ve kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi.
[Devamı]
Eroğlu Giyim A.Ş Yangın Tatbikatı 26 Aralık 2016
foto
Eroğlu Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş Acil Durum Eylem Planı kapsamında 22 Aralık 2016 tarihinde ‘’Yangın önleme ve söndürme ile bina tahliyesi’’ tatbikatı gerçekleştirdi. Gözlemci olarak katıldığımız Tatbikatın öncesinde, Müdürlüğümüz personelleri tarafından Eroğlu Giyim çalışanlarına yönelik, ‘’Temel Afet Bilinci, Tahliye, Basit Arama Kurtarma, Bina Hasar Sınıflandırılması, Yangın Önleme ve Söndürme’’ konularında eğitim verildi.
[Devamı]
'Aksaray Afet Müdahale Planı' 2016 Yılı Masabaşı Tatbikatı Gerçekleştirildi’ 23 Kasım 2016
foto
Aksaray Afet Müdahale Planı' 2016 Yılı Masabaşı Tatbikatı Müdürlüğümüz Koordinesinde, 22.11.2016 tarihinde saat 09.00'da Aksaray Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Aksaray Valisi Sayın Aykut PEKMEZ'in başkanlığında yürütülen tatbikata, Vali Yardımcısı Kubilay ANT, İl Emniyet Müdürü Selami HÜNER, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Gazi DEMİR, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf ŞAHİN, 6 İlçe Kaymakamı, Özel İdare Genel Sekreteri Ramazan ALTUNDAĞ, İl, İlçe ve Belde Belediye Başkanları ile İl Müdürleri ve bir çok Sivil Toplum Kuruluşu temsilcisi Katıldı.
[Devamı]
Halk Sağlığı Müdürlüğü Personellerine Yangından Korunma ve KBRN Eğitimi Verildi 24 Ekim 2016
foto
Aksaray İl Halk Sağlığı Müdürlüğü Personellerine 19-20 Ekim 2016 tarihlerinde yangından korunma ve KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyoaktif ve Nükleer) konularında eğitim verilmiştir. Yaklaşık 6 saat süren eğitimde; yangın ve yanmanın tanımı, yangın söndürme usulleri, YSC (Yangın Söndürme Cihazları) tüplerinin kullanımı ile KBRN silahları ve onlardan korunma yöntemleri teorik olarak anlatıldı.
[Devamı]